سلک باف

نخ پنبه ۱۰۰% (c)

نخ پنبه متداول‌ترین نخ تولید شده در جهان و یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین نخ‌های در جهان است. نخ های پنبه‌ای انواع مختلفی دارند که توسط ماشین‌های ریسندگی مختلف تولید می‌شوند. به طور عمده نخ‌های پنبه‌ای بسته به تکنیک‌های ساخت به سه نوع کاردینگی،شانه شده و چرخانه‌ای تقسیم می‌شوند که هر سه نوع آن در شرکت سلک باف تولید می‌گردند. نخ پنبه خالص با نمره‌های ۲۰ و ۳۰ و ۴۰ به صورت تک لا تولید می‌گردد. الیاف پنبه مرغوب و ماشین آلات مدرن در تولید این نخ‌ باعث گردیده که نخ پنبه ۱۰۰% سلک باف در بین نخ‌های درجه یک کشور محسوب گردد.

نخ ترکیبی پلی استر- پنبه(P.C)

نخ‌های ترکیبی پلی‌استر پنبه از پرتقاضاترین نخ‌های ترکیبی در بازار نساجی هستند.

از ویژگی‌های خاص این نخ‌ها استحکام و خاصیت الاستیک بالاست.

این نوع نخ بیشتر در تولید پارچه بکار می‌رود و در درصدهای مختلف به ایران وارد می‌شود. نخ‌های ترکیبی پلی استر- پنبه از پرتقاضاترین نخ‌های ترکیبی در بازار نساجی هستند.

 استحکام و درخشندگی پلی استر با نرمی و لطافت پنبه ادغام می‌شود و از ترکیب این دو محصول نخ تولید می‌شود، که خواص نرمی، مقاومت و راحتی را با هم دارد. محصولات بسیاری از نخ پلی استر پنبه تولید می‌شود.

نخ پنبه به دلیل زیردست نرم و لطیف و پلی‌استر به دلیل استحکام و درخشندگی، ترکیب مناسبی برای نخ ایجاد می‌کنند . این نخ‌ها برای بسیاری از پارچه‌ها با استحکام زیاد و برای مصارفی مانند لباس‌های ورزشی و پیراهن و استفاده می‌شوند.

نخ‌های پلی‌استر پنبه توسط سیستم‌ ریسندگی رینگ و اپن‌اند در نمره‌های متنوع و به صورت تک‌لا تولید می‌شوند و به دلیل سازگاری با محیط زیست، مقاومت دمایی و استحکام بالا، و مقاومت در برابر سایش به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرکت سلک باف تولید کننده این نوع نخ ‌ها با نمره‌های مختلف از جمله نمره ۳۰ و ۴۰ انگلیسی و به صورت تک لا در هر دو سیستم رینگ و چرخانه‌ای می‌باشد. نخ‌های پلی استر پنبه تولیدی شرکت با ترکیب ۸۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد پنبه قابل استفاده در تولید پارچه‌های تاری پودی و گردباف است کیفیت بالای این نخ باعث گردیده تا نخ پلی استر- پنبه شرکت سلک باف در زمره بهترین نخ‌های موجود ایران قرار گیرد کاربرد این نخ در پارچه‌های نوزادی و گردباف میباشد.

نخ پلی استر ۱۰۰%(P)

بیشترین سهم الیاف تولیدی و مصنوعی به الیاف پلی استر اختصاص دارد الیاف پلی استر همانند سایر الیاف مصنوعی به روش‌های صنعتی تولید و از نظر خواص نیز جایگزین نسبتاً مناسبی برای الیاف طبیعی مانند پنبه محسوب می‌شود.

الیاف پلی استر دارای خواص مهمی همچون استحکام بالا برگشت پذیری و ثبات ابعادی مناسب ،مقاومت سایشی و مقاومت در برابر نور خورشید هستند.ثبات رنگ و عدم نیاز به اتو از دیگر خواص مهم این الیاف است.

خصوصیات فیزیکی این الیاف می‌تواند مطابق با نظر بازار و واحدهای مصرف کننده متغیر باشد. موارد استفاده این الیاف به صورت خالص یا مخلوط با سایر الیاف مانند پنبه ویسکوز و پشم در تهیه انواع نخ و پارچه می‌باشد. 

 الیاف پلی استر با توجه به نیاز مشتری برای پربازده‌ترین عملکرد در هر یک از فرایندهای مختلف نساجی از جمله ریسندگی رینگ، اپن اند و ورتکس تولید می‌شود. در ریسندگی رینگ الیاف پلی استر به صورت ۱۰۰% یا با مخلوطی از پنبه و ویسکوز با نسبت‌های مختلف قابل استفاده است.

 در شرکت سلک باف الیاف پلی استر ۱۰۰% در قسمت اپن اند با نمره‌های ۱۶ تا ۲۰ انگلیسی (NE) و در قسمت رینگ با نمره‌های ۳۰ تا ۴۰ (NE)تولید می‌گردد. 

با توجه به اینکه رضایت مشتری اولویت نخست واحد تولیدی سلک باف می‌باشد و در راستای باور کلیدی ما برای ارائه بهترین کیفیت محصول نخ پلی استر ۱۰۰% این واحد جزو نخ‌های مرغوب در  این حوزه می‌باشد.